Kategoria: Ukryta wojna

Cyberterroryzm. USA oskarżają Rosję o „najbardziej niszczycielski” cyberatak

Biały Dom oskarżył Rosję w oficjalnym komunikacie o przeprowadzenie masowego cyberataku NotPetya w zeszłym roku. „W czerwcu 2017 r. rosyjskie wojsko rozpoczęło najbardziej niszczycielski i kosztowny cyberatak w historii. Był to także bezwzględny i nieselektywny cyberatak, który spotka się z międzynarodowymi konsekwencjami”.

czytaj więcej

Ukryta wojna. Rosja chce zdestabilizować i podzielić Zachód – The National Intelligence Council USA

W 2018 roku Kreml będzie nadal wykorzystywał propagandę, media społecznościowe, fałszywe osoby, przemówienia mówców i inne środki oddziaływania, tym samym wzmacniając społeczne i polityczne napięcia na świecie – powiedział Dan Coats, dyrektor Dyrektor Wywiadu Narodowego USA.

czytaj więcej

Witold Jurasz: Rosyjskie trolle, идите Вы ребята…

„Zauważyłem, że najbardziej prowokacyjne komentarze na moim profilu („Żydzi plują Polsce w twarz” vs. „Niech Polska przeprosi za Auschwitz” ew. „Każdy Ukrainiec to Banderowiec” vs. „Po co w kółko mówić o tym całym Wołyniu”) pisane są przez „osoby” na kontach których nie ma wpisów, za to są udostępnienia, polszczyzna jest niezła ale jednak…”.

czytaj więcej

Prof. Ryszard M. Machnikowski: Parapaństwa pod kontrolą Moskwy

Twardo realizując swoje plany geopolityczne, ekipa rosyjskiego prezydenta Władimira Putina zaczęła więc ponosić koszty, które trudno jest dziś jej zlekceważyć. Jedyną nagrodą jest Krym, oraz dwie „ludowe republiki”, które udało się oderwać od Ukrainy. Skórka nie wydaje się być warta wyprawki – pisze prof. Ryszard M. Machnikowski w „Teologii Politycznej Co Tydzień”: „Na Wschodzie bez zmian”.

czytaj więcej

Kreml gra osetyjską kartą. Separatyści wejdą do sił zbrojnych Rosji

Tbilisi ogłosiło, że Gruzja odebrała pierwszą partię rakiet Javelin. Moskwa odpowiedziała następnego dnia: ratyfikując umowę przewidującą faktyczne włączenie oddziałów południowoosetyjskich separatystów do rosyjskich Sił Zbrojnych. W tym czasie lidera separatystów przyjmowano w serbskiej części Bośni i Hercegowiny, sojusznika Rosji.

czytaj więcej

Szachownica Międzymorza. Rosja wzmacnia siły na Bałtyku

Rozbudowa potencjału militarnego w obwodzie kaliningradzkim i Flocie Bałtyckiej jest częścią strategii wzmacniania zachodniej flanki Rosji. Obwód kaliningradzki ma być na Bałtyku tym samym, czym Krym na Morzu Czarnym: naszpikowanym bronią „lądowym lotniskowcem” Rosji. Zwiększenie liczby sprzętu wojskowego i żołnierzy są wymierzone w głównego przeciwnika: NATO.

czytaj więcej

W przemówieniu Trumpa w Kongresie Rosja znalazła się na jednej liście z terrorystami

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump, w trakcie pierwszej mowy do narodu wygłoszonej w Kongresie, nazwał Federację Rosyjską i Chiny rywalami, które wraz z nieuczciwymi reżimami i ugrupowaniami terrorystycznymi rzucają wyzwanie interesom, gospodarce i wartościom Ameryki – informuje The New York Times.

czytaj więcej

Moskwa oskarża Polaków o faszyzm? Skandaliczna wypowiedź pierwszego zastępcy przewodniczącego Komisji Obrony i Bezpieczeństwa Rady Federacji

W Moskwie ostro zareagowali na oświadczenie polskiego premiera Mateusza Morawieckiego, że Rosja jest największym zagrożeniem dla Polski. Na wypowiedź szefa polskiego rządu odpowiedział pierwszy zastępca przewodniczącego Komisji Obrony i Bezpieczeństwa Rady Federacji.

czytaj więcej
Loading