Kategoria: Russkij Mir

Faszyzm jako sztuka i estetyka „ruskiego miru”

W ostatnich latach rosyjskie społeczeństwo aktywnie karmi się tymi obrazami eschatologicznymi, najpotężniejszy z nich to Noworosja. Z estetycznego punktu widzenia jest to absolutnie kanibalistyczny projekt. Nie ma w nim niczego afirmującego życie. Jego jedynym sensem jest totalna wojna do zwycięskiego końca lub całkowitego wzajemnego zniszczenia.

czytaj więcej

Car Władimir i złowieszcza perspektywa

Wyzwania stojące przed Kremlem chyba największe od kiedy Putin objął rządy. Stagnacja gospodarcza i unikanie reform, przy uzależnieniu od światowych cen ropy muszą doprowadzić do kryzysu socjalnego. Niepokojąco wyglądają perspektywy demograficzne, a co najważniejsze, kryzys w relacjach z Zachodem będzie trwał jeszcze co najmniej dwa-trzy lata. Reżim może upaść …

czytaj więcej

Żyrinowski: „Obywatele wybierają najwyższego władcę ruskiego świata, którego granic jeszcze nie wyznaczyliśmy”

Podczas jednego z wystąpień przed nacjonalistami na prorządowej manifestacji w Moskwie Żyrinowski oświaczył, że: „Trzeba domagać się, aby po rosyjsku mówiła nie tylko Ukraina, ale też Polska i Rumunia”. Wcześniej powiedział, że: „Los krajów bałtyckich i Polski jest przesądzony. Zostaną zmiecione”.

czytaj więcej

Historyczne oświadczenia Dugina i Strełkowa: To są czarne czasy. Putin jest niebezpieczny dla Rosji i świata (WIDEO)

Rosja znalazła się na skraju przepaści. W kraju dochodzi do skrajnego niezadowolenia z działań putinowskich władz. „Krym nasz!”, „zwycięstwa” w Syrii i machanie pałką nuklearną nie inspirują nawet najbardziej znanych zwolenników „ruskiego mira”. Nacjonaliści w gniewie. Jak okazało się już nienawidzą państwo putinowskie.

czytaj więcej
Loading