Kategoria: Russkij Mir

Historyczne oświadczenia Dugina i Strełkowa: To są czarne czasy. Putin jest niebezpieczny dla Rosji i świata (WIDEO)

Rosja znalazła się na skraju przepaści. W kraju dochodzi do skrajnego niezadowolenia z działań putinowskich władz. „Krym nasz!”, „zwycięstwa” w Syrii i machanie pałką nuklearną nie inspirują nawet najbardziej znanych zwolenników „ruskiego mira”. Nacjonaliści w gniewie. Jak okazało się już nienawidzą państwo putinowskie.

czytaj więcej

Stratfor: Rosja stopniowo staje się państwem muzułmańskim

Eksperci z think-tanku Stratfor, prywatnej agencja wywiadu, nazywanej „cieniem CIA” zbadali dynamikę zmian w populacji Federacji Rosyjskiej. Według ich wniosków, znaczące zmiany zachodzą w strukturze ludności w Rosji: etnicznych Rosjan staje się coraz mniejsi, ale rośnie liczba muzułmanów. To, jak zauważono, prowadzi do zwiększenia napięcia społecznego.

czytaj więcej

The Times o Rosjanach: Ocalali z apokalipsy. Żyją w obrzydliwościach spustoszenia i wciąż głosują na Putina

Beznadziejne dziadostwo przekształciło centrum przemysłowe Rosji w „Afrykę ze śniegiem”, ale jej ludzie nadal wspierają swojego prezydenta. Ubóstwo i zaniedbanie rozpadającego się rosyjskiego rdzenia nie jest tym, co Putin chce pokazać światu, przygotowując się do wzięcia udziału w kolejnych wyborach prezydenckich.

czytaj więcej

Atlantic Council: Polityka Kremla może doprowadzić do miażdżącego upadku Rosji

„Ciągłe kłamstwa władz rosyjskich w związku z konfliktem na Ukrainie tylko podkreślają fakt, że w najbliższej przyszłości Moskwa nie zamierza wycofywać żołnierzy z Donbasu i powrócić Krym w skład Ukrainy, jednak taka polityka Kremla może doprowadzić do upadku Rosji” – pisze starszy pracownik naukowy ds. Rosji Stephen Blank.

czytaj więcej

Rosja może rozpaść się jak domek z kart – były szef ukraińskiego wywiadu

Były szef Służby Wywiadu Zagranicznego Ukrainy Mykoła Małomuż w rozmowie z dziennikarzem „Radio Wolna Europa” powiedział, że Putin jest dobrym taktykiem, ale strategicznie traci zarówno w Rosji, jak i na Ukrainie. Jego zdaniem, jeśli polityka Putina się nie zmieni, Rosja może się rozpaść jak domek z kart.

czytaj więcej

Rosyjski nazista Anton Rajewski stał się ofiarą propagandy Kremla

Rosyjski nazista został wykorzystany w rosyjskim materiale propagandowym o „okrutnych ukrofaszystach”, jako… „banderowiec”. W gazecie prorosyjskich terrorystów ukazał się artykuł zatytułowany „Marzenia ukronacjonalizmu się spełniają”. Oburzony Rosjanin zażądał wyjaśnień od redakcji gazety „Noworosja”.

czytaj więcej
Loading