Kategoria: Propaganda

Dorota Kania ujawnia: Tak działa rosyjska agentura. Wielka wojna dezinformacyjna przeciwko Polsce!

„Rosyjska dywersja jest w dużej mierze zlecona — niekoniecznie Rosjanom, na końcu łańcuszka podwykonawstwa są też Polacy. Na górze są bardzo często rosyjscy oligarchowie, którzy w ten sposób zyskują sobie przychylność Kremla” – administrator profilu „Rosyjska V kolumna w Polsce” Marcin Rey.

czytaj więcej

Faszyzm jako sztuka i estetyka „ruskiego miru”

W ostatnich latach rosyjskie społeczeństwo aktywnie karmi się tymi obrazami eschatologicznymi, najpotężniejszy z nich to Noworosja. Z estetycznego punktu widzenia jest to absolutnie kanibalistyczny projekt. Nie ma w nim niczego afirmującego życie. Jego jedynym sensem jest totalna wojna do zwycięskiego końca lub całkowitego wzajemnego zniszczenia.

czytaj więcej

Katarzyna Gójska: A co z ludobójstwem dokonanym przez Rosję?

Uczynienie z ludobójstwa dokonanego przez Ukraińców głównego punktu zagłady Kresów jest fałszowaniem historii. 11 sierpnia 1937 roku decyzją najwyższych władz tego zbrodniczego kraju rozpoczęła się tzw. akcja polska. Miała czysto narodowy charakter – mordowano ludzi pochodzenia polskiego. W tym ludobójstwie zginęło około 200 tysięcy naszych rodaków.

czytaj więcej

Putin zareagował na nową doktrynę nuklearną USA. Grozi bronią jądrową

Gospodarz Kremla porzucił mniej lub bardziej zawoalowane aluzje. W trakcie orędzia do obu izb rosyjskiego parlamentu, w pewnym momencie otwarcie zaczął grozić krajom NATO i państwom Zachodu. Stwierdził on, że Rosja uzna wszelkiego rodzaju zastosowanie broni nuklearnej przeciwko niej lub jej sojusznikom, niezależnie od użytej mocy, za atak nuklearny.

czytaj więcej

Wojna informacyjna. Manipulowanie prawdą jest od kłamstwa o wiele bardziej niebezpieczne – Artur Deska

Manipulowanie prawdą jest od kłamstwa o wiele bardziej niebezpieczne – trudniej je wykryć i większe zło można spowodować. To, że w przekazie jest też prawda, uwiarygodnia przekaz. Jednak zmanipulowana prawda, to przecież tylko jej pozory – nie każdy i nie od razu jest w stanie to wychwycić.

czytaj więcej
Loading