Kategoria: Propaganda

Katarzyna Gójska: A co z ludobójstwem dokonanym przez Rosję?

Uczynienie z ludobójstwa dokonanego przez Ukraińców głównego punktu zagłady Kresów jest fałszowaniem historii. 11 sierpnia 1937 roku decyzją najwyższych władz tego zbrodniczego kraju rozpoczęła się tzw. akcja polska. Miała czysto narodowy charakter – mordowano ludzi pochodzenia polskiego. W tym ludobójstwie zginęło około 200 tysięcy naszych rodaków.

czytaj więcej

Putin zareagował na nową doktrynę nuklearną USA. Grozi bronią jądrową

Gospodarz Kremla porzucił mniej lub bardziej zawoalowane aluzje. W trakcie orędzia do obu izb rosyjskiego parlamentu, w pewnym momencie otwarcie zaczął grozić krajom NATO i państwom Zachodu. Stwierdził on, że Rosja uzna wszelkiego rodzaju zastosowanie broni nuklearnej przeciwko niej lub jej sojusznikom, niezależnie od użytej mocy, za atak nuklearny.

czytaj więcej

Wojna informacyjna. Manipulowanie prawdą jest od kłamstwa o wiele bardziej niebezpieczne – Artur Deska

Manipulowanie prawdą jest od kłamstwa o wiele bardziej niebezpieczne – trudniej je wykryć i większe zło można spowodować. To, że w przekazie jest też prawda, uwiarygodnia przekaz. Jednak zmanipulowana prawda, to przecież tylko jej pozory – nie każdy i nie od razu jest w stanie to wychwycić.

czytaj więcej

Witold Jurasz: Rosyjskie trolle, идите Вы ребята…

„Zauważyłem, że najbardziej prowokacyjne komentarze na moim profilu („Żydzi plują Polsce w twarz” vs. „Niech Polska przeprosi za Auschwitz” ew. „Każdy Ukrainiec to Banderowiec” vs. „Po co w kółko mówić o tym całym Wołyniu”) pisane są przez „osoby” na kontach których nie ma wpisów, za to są udostępnienia, polszczyzna jest niezła ale jednak…”.

czytaj więcej

Moskwa oskarża Polaków o faszyzm? Skandaliczna wypowiedź pierwszego zastępcy przewodniczącego Komisji Obrony i Bezpieczeństwa Rady Federacji

W Moskwie ostro zareagowali na oświadczenie polskiego premiera Mateusza Morawieckiego, że Rosja jest największym zagrożeniem dla Polski. Na wypowiedź szefa polskiego rządu odpowiedział pierwszy zastępca przewodniczącego Komisji Obrony i Bezpieczeństwa Rady Federacji.

czytaj więcej

„Obywatele Rzeszy” knują zbrojną rebelię i przygotowują się do przejęcia władzy w Niemczech

W Niemczech liczba osób, które odrzucają nowoczesne państwo niemieckie i uważają się za „obywateli Rzeszy” wzrosła o 50 procent – informuje Die Welt powołując się na artykuł w gazecie „Focus”. Obecnie w Republice Federalnej Niemiec jest co najmniej 16 tysięcy aktywnych neonazistów.

czytaj więcej

Rosyjski nazista Anton Rajewski stał się ofiarą propagandy Kremla

Rosyjski nazista został wykorzystany w rosyjskim materiale propagandowym o „okrutnych ukrofaszystach”, jako… „banderowiec”. W gazecie prorosyjskich terrorystów ukazał się artykuł zatytułowany „Marzenia ukronacjonalizmu się spełniają”. Oburzony Rosjanin zażądał wyjaśnień od redakcji gazety „Noworosja”.

czytaj więcej

Rosyjska wojna hybrydowa. Polska obiektem ataku!

Najpierw wojna hybrydowa tworzy alternatywną rzeczywistość, nie nowe granice, ale alternatywny obraz. Formalnie wojny nie ma i nie ma agresji. Są konflikty wewnętrzne, walka polityczna, zarządzanie kryzysowe oraz przypadki zbrojnej konfrontacji. Agresji i agresora nie ma, są obawiający się sąsiedzi, swoboda słowa, sumienia i próby biurokracji dostosowania zasad do aktualnej sytuacji.

czytaj więcej
Loading