Kategoria: Polityka

Świat stoi na krawędzi globalnego konfliktu – wnioski Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa

W stolicy Bawarii odbyła się 54. Konferencja monachijska – główne forum bezpieczeństwa na świecie. Jednym z wniosków konferencji jest stwierdzenie, że tradycyjna architektura bezpieczeństwa międzynarodowego dziś jest słabsza niż kiedykolwiek, więc świat stoi na krawędzi globalnego konfliktu.

czytaj więcej

Cyberterroryzm. USA oskarżają Rosję o „najbardziej niszczycielski” cyberatak

Biały Dom oskarżył Rosję w oficjalnym komunikacie o przeprowadzenie masowego cyberataku NotPetya w zeszłym roku. „W czerwcu 2017 r. rosyjskie wojsko rozpoczęło najbardziej niszczycielski i kosztowny cyberatak w historii. Był to także bezwzględny i nieselektywny cyberatak, który spotka się z międzynarodowymi konsekwencjami”.

czytaj więcej

Ukryta wojna. Rosja chce zdestabilizować i podzielić Zachód – The National Intelligence Council USA

W 2018 roku Kreml będzie nadal wykorzystywał propagandę, media społecznościowe, fałszywe osoby, przemówienia mówców i inne środki oddziaływania, tym samym wzmacniając społeczne i polityczne napięcia na świecie – powiedział Dan Coats, dyrektor Dyrektor Wywiadu Narodowego USA.

czytaj więcej

The New York Post: Rosjanie toczą z nami wojnę. Putin miał zatwierdzić rosyjski atak na siły amerykańskie w Syrii

„To było nieuniknione. Rosyjscy najemnicy zaatakowali zaawansowaną bazę w Syrii, gdzie, jak wiedzieli, byli amerykańscy doradcy. To był test. Nasi wojskowi potrafili go zdać. Ale to był quiz, a nie egzamin końcowy” – pisze Ralph Peters, emerytowany oficer armii amerykańskiej w artykule dla The New York Post.

czytaj więcej

Szef Pentagonu skomentował zniszczenie rosyjskich najemników w Syrii (WIDEO)

Sekretarz obrony Stanów Zjednoczonych James Mattis powiedział, że nie posiada dokładnych informacji na temat zniszczenia rosyjskich najemników z prywatnej kompanii wojskowej „Wagner” podczas amerykańskiego nalotu przeciwko siłom syryjskiego dyktatora Baszara Assada. Szef Pentagonu wątpi także, że Rosjanie kontrolują sytuację w regionie.

czytaj więcej

Witold Jurasz: Rosyjskie trolle, идите Вы ребята…

„Zauważyłem, że najbardziej prowokacyjne komentarze na moim profilu („Żydzi plują Polsce w twarz” vs. „Niech Polska przeprosi za Auschwitz” ew. „Każdy Ukrainiec to Banderowiec” vs. „Po co w kółko mówić o tym całym Wołyniu”) pisane są przez „osoby” na kontach których nie ma wpisów, za to są udostępnienia, polszczyzna jest niezła ale jednak…”.

czytaj więcej

Polska zagrożona! Amerykański think tank ostrzega o miażdżącej przewagie Rosji na wschodniej flance NATO

Amerykańscy eksperci z ośrodka Rand Corporation ostrzegają przed przewagą Federacji Rosyjskiej na wschodniej flance NATO. Jak alarmują analitycy, mimo wysiłków Sojuszu w celu wzmocnienia wschodniej flanki, układ sił wciąż jest dla niego niekorzystny. O raporcie informuje niemiecki dziennik „Frankfurter Allgemeine Zeitung”.

czytaj więcej

Rośnie prawdopodobieństwo rosyjskiej agresji na Europę – raport konferencji w Monachium

Raport „To The Brink – And Back?”, którego fragmenty są publikowane w Daily Express, sugeruje, że ryzyko niezamierzonego zbrojnego konfliktu między Rosją a Zachodem wzrasta, w szczególności z powodu nieprzestrzegania porozumień dotyczących kontroli zbrojeń, rozmieszczania dodatkowych sił i wzrostu napięcia wokół ćwiczeń.

czytaj więcej

Szantaż nuklearny Rosji jest nie do przyjęcia! Pentagon opublikował nową amerykańską doktrynę jądrową

Skuteczne odstraszanie nuklearne USA do rosnących wyzwań ze strony Rosji czyli ewentualnego prewencyjnego użycia broni jądrowej i niejądrowej przez Rosję wymaga, aby „rosyjscy przywódcy nie mylili się w konsekwencjach ograniczonego pierwszego użycia broni nuklearnej zarówno w stosunku do USA, jak i na poziomie regionalnym”.

czytaj więcej

W przemówieniu Trumpa w Kongresie Rosja znalazła się na jednej liście z terrorystami

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump, w trakcie pierwszej mowy do narodu wygłoszonej w Kongresie, nazwał Federację Rosyjską i Chiny rywalami, które wraz z nieuczciwymi reżimami i ugrupowaniami terrorystycznymi rzucają wyzwanie interesom, gospodarce i wartościom Ameryki – informuje The New York Times.

czytaj więcej
Loading