Kategoria: Polityka

Moskwa szuka pretekstu do wojny? Rosyjska Flota Czarnomorska w pełnej gotowości bojowej – Reuters

Jak informuje angielska agencja prasowa Reuters, źródła zbliżone do sił zbrojnych FR twierdzą, że rosyjska czarnomorska marynarka wojenna została wzmocniona, aby „zapobiec temu, by Ukraina nie udaremniła mistrzostw świata w piłce nożnej”. Rosyjskie ministerstwo obrony nie potwierdza tych informacji.

czytaj więcej

Inicjatywa Trójmorza wkracza w fazę realizacji – Szef Gabinetu Prezydenta RP

Inicjatywa Trójmorza znajduje się na decydującym etapie. Słowa Krzysztofa Szczerskiego zostały zaprezentowane w formie nagrania wideo na konferencji w Waszyngtonie. Szczerski podkreślił, że wszystkie państwa włączone w inicjatywę są zdecydowane „zachować zarówno jedność Europy, jak i transatlantyckie związki”.

czytaj więcej

Założyciel Stratfor: Rosja rozpadnie się w kolejnej dekadzie. Polska może na tym potężnie zyskać

George Friedman, założyciel think tanku Stratfor – prywatnej agencji wywiadu, nazywanej „cieniem CIA” – opowiedział w rozmowie z „Polska the Times” o przyszłości Eurazji. Jego zdaniem Rosja rozpadnie się w kolejnej dekadzie, na czym zyskają przede wszystkim trzy kraje: Japonia, Turcja… i Polska.

czytaj więcej

W jedności siła. Nordycka Współpraca Obronna (NORDEFCO) wzorcem dla państw Międzymorza

Europa Środkowo-Wschodnia jest głównym przedmiotem rosyjskich roszczeń, a jednocześnie najważniejszym bastionem cywilizacji zachodniej. Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo, krajе regionu powinny znaleźć formułę współpracy militarno-politycznej niezależnie od tego, że niektóre są członkami NATO i UE, a inne nie.

czytaj więcej

Rosyjska państwowość spoczywa na kościach milionów zamęczonych i złamanych niewinnych ludzi –Turczynow

„Ukraińska państwowość opiera się na męstwie, patriotyzmie i wierze milionów wolnych Ukraińców, zdolnych do jej obrony i zachowania wolności, demokracji i niezależności dla swych dzieci. To zasadnicza różnica między naszą państwowością a rosyjską” – oświadczył sekretarz RBNO Ukrainy Ołeksandr Turczynow.

czytaj więcej

Zachód przygotowuje się do odbicia możliwego ataku Rosji. USA opracowały plan

W celu powstrzymania potencjalnej rosyjskiej agresji Stany Zjednoczone wzywają europejskich sojuszników do zwiększenia gotowości bojowej wojsk NATO w Europie. Sekretarz obrony USA James Mattis będzie starał się uzyskać szerokie poparcie dla tego planu na spotkaniu szefów obrony NATO, które odbędzie się 7 czerwca w Brukseli.

czytaj więcej

Wizja Dmowskiego to prorosyjska koncepcja, która niesie poważne zagrożenie polskiej niepodległości

Nie od dziś endecja okazuje się piątą kolumną Rosji w Polsce, jej ideologiczną forpocztą i głównym rozsadnikiem ładu społecznego. Ta współpraca rozpoczęła się już w międzywojennej Rzeczpospolitej. Metoda rozbijania sojuszów Rzeczypospolitej, znajduje się na agendzie rosyjskich służb i dziś, a narodowcy są ich narzędziem.

czytaj więcej

Rafał Dzięciołowski o Międzymorzu: Ukraina jest nadal kluczowym krajem. Jest krajem – sworzniem dla całego regionu

Dzisiaj znaleźliśmy się w ślepej uliczce. Polska i Ukraina muszą wykonać krok wstecz i gruntownie przemyśleć dalsze działania na polu historii aby odblokować płaszczyznę politycznych relacji, bądź rozpocząć jakieś działania równoległe, które obniżą poziom napięcia i nieufności.

czytaj więcej
Loading