Kategoria: Międzymorze

Inicjatywa Trójmorza wkracza w fazę realizacji – Szef Gabinetu Prezydenta RP

Inicjatywa Trójmorza znajduje się na decydującym etapie. Słowa Krzysztofa Szczerskiego zostały zaprezentowane w formie nagrania wideo na konferencji w Waszyngtonie. Szczerski podkreślił, że wszystkie państwa włączone w inicjatywę są zdecydowane „zachować zarówno jedność Europy, jak i transatlantyckie związki”.

czytaj więcej

W jedności siła. Nordycka Współpraca Obronna (NORDEFCO) wzorcem dla państw Międzymorza

Europa Środkowo-Wschodnia jest głównym przedmiotem rosyjskich roszczeń, a jednocześnie najważniejszym bastionem cywilizacji zachodniej. Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo, krajе regionu powinny znaleźć formułę współpracy militarno-politycznej niezależnie od tego, że niektóre są członkami NATO i UE, a inne nie.

czytaj więcej

Rafał Dzięciołowski o Międzymorzu: Ukraina jest nadal kluczowym krajem. Jest krajem – sworzniem dla całego regionu

Dzisiaj znaleźliśmy się w ślepej uliczce. Polska i Ukraina muszą wykonać krok wstecz i gruntownie przemyśleć dalsze działania na polu historii aby odblokować płaszczyznę politycznych relacji, bądź rozpocząć jakieś działania równoległe, które obniżą poziom napięcia i nieufności.

czytaj więcej

Krym to Ukraina – oświadczenie Departamentu Stanu USA

Mieszkańcy Krymu zostali zapędzeni do głosowania pod nadzorem uzbrojonych po zęby rosyjskich żołnierzy. Twierdzenia Rosji, że obywatele Ukrainy dokonali wolnego wyboru w tym pozorowanym „referendum” zawsze były pozbawione wiarygodności – powiedziała podczas konferencji prasowej rzecznika amerykańskiego Departamentu Stanu Heather Nauert.

czytaj więcej

National Review: W grze w szachy z Putinem Gdańsk będzie królową

Władimir Putin rozgrywa szeroko zakrojoną partię szachów z NATO. Jego następnym krokiem będzie zaatakowanie krajów bałtyckich. Kiedy tak się stanie, USA będą musiały szybko przerzucić swoje siły zbrojne do Europy przez Polskę. Proszę zauważyć, że użyłem słowa „kiedy”, a nie „jeśli” Putin zaatakuje państwa bałtyckie.

czytaj więcej
Loading