Kategoria: Kremlowskie matrioszki

„Obywatele Rzeszy” knują zbrojną rebelię i przygotowują się do przejęcia władzy w Niemczech

W Niemczech liczba osób, które odrzucają nowoczesne państwo niemieckie i uważają się za „obywateli Rzeszy” wzrosła o 50 procent – informuje Die Welt powołując się na artykuł w gazecie „Focus”. Obecnie w Republice Federalnej Niemiec jest co najmniej 16 tysięcy aktywnych neonazistów.

czytaj więcej

Rosyjska wojna hybrydowa. Polska obiektem ataku!

Najpierw wojna hybrydowa tworzy alternatywną rzeczywistość, nie nowe granice, ale alternatywny obraz. Formalnie wojny nie ma i nie ma agresji. Są konflikty wewnętrzne, walka polityczna, zarządzanie kryzysowe oraz przypadki zbrojnej konfrontacji. Agresji i agresora nie ma, są obawiający się sąsiedzi, swoboda słowa, sumienia i próby biurokracji dostosowania zasad do aktualnej sytuacji.

czytaj więcej

Program Polska-Rosja. Koń Trojański Kremla w NATO? Opinia dr Targalskiego

Dr Jerzy Targalski, politolog, historyk, publicysta: „Jeśli chodzi o wojnę hybrydową, to przypominam, że ona jest skuteczna i jakakolwiek wojna klasyczna jest niepotrzebna, bo sami sobie hodujemy V kolumnę. Ciekaw jestem kto personalnie w ministerstwie rozwoju wpadł na ten genialny pomysł. Order Lenina niemiedlenno”.

czytaj więcej

Marcin Rey: Fundacja Otwarty Dialog żąda 550 tysięcy złotych i likwidacji profilu „Rosyjska V kolumna w Polsce”

Fundacja „Otwarty Dialog”, Lyudmyla Kozlovska, Bartosz Kramek oraz Natalia Panchenko oczekują także opublikowania upokarzających przeprosin i usunięcia wszelkich wpisów na ich temat. Zapowiadają wniosek o blokadę profilu „Rosyjska V Kolumna w Polsce” i chyba nawet mojej osobistej tablicy na Facebooku.

czytaj więcej

Syryjskiego dyktatora Baszara al-Asada należy postawić przed sądem międzynarodowym – Makron

Francuski prezydent nazwał także Assada „wrogiem narodu syryjskiego”, ale podkreślił, że opozycja w Syrii musi negocjować z rządem. Francuski prezydent powiedział również, że w lutym, bojownicy Państwa Islamskiego zostaną całkowicie zniszczone na terytorium Syrii – podaje France 2.

czytaj więcej
Loading