Kategoria: Geopolityka

Rosja nadal zabija! Masakra we Wschodniej Gucie wciąż trwa!

W kolejnym ataku na kontrolowane przez wrogów reżimu Baszara al-Asada terytoria w pobliżu Damaszku zginęło co najmniej 46 cywilów – informuje portal Kresy24.pl powołując się na The Washington Post. Rosyjskie i rządowe syryjskie samoloty zbombardowały miejscowość Kafr Batna w rejonie Wschodniej Guty, na wschodnich przedmieściach Damaszku – stolicy Syrii.

czytaj więcej

Krym to Ukraina – oświadczenie Departamentu Stanu USA

Mieszkańcy Krymu zostali zapędzeni do głosowania pod nadzorem uzbrojonych po zęby rosyjskich żołnierzy. Twierdzenia Rosji, że obywatele Ukrainy dokonali wolnego wyboru w tym pozorowanym „referendum” zawsze były pozbawione wiarygodności – powiedziała podczas konferencji prasowej rzecznika amerykańskiego Departamentu Stanu Heather Nauert.

czytaj więcej

Chiński problem Rosnieftu. Współpraca pod znakiem zapytania

Niemal w tym samym czasie największy rosyjski koncern naftowy stracił faktycznie dwóch ważnych partnerów zagranicznych. Amerykański ExxonMobil ostatecznie opuszcza szelfowe projekty w Arktyce – z powodu sankcji USA. Pod wielkim znakiem zapytania staje współpraca z chińską CEFC – po zatrzymaniu szefa spółki, podejrzanego o finansowe przestępstwa.

czytaj więcej

USA gotowe wymierzyć cios w reżim Asada. Rosja grozi odwetem

Jeśli Organizacja Narodów Zjednoczonych okaże się niezdolna do osiągnięcia zawieszenia broni we wschodniej Ghucie w okolicach Damaszku, Stany Zjednoczone są przygotowane zadać miażdżący cios wojskom Baszszara al-Asada – stwierdziła ambasador Stanów Zjednoczonych przy ONZ Nikki Haley – podaje europejski wielojęzyczny kanał informacyjny Euronews.

czytaj więcej

Rosja szykuje się do wojny: testuje nową broń w Syrii i symuluje naloty bombowe na Europę

Rosyjskie bombowce w 2017 roku kilkukrotnie symulowały ataki na cele NATO w północnej Norwegii. Mniej niż rok temu, 24 marca 2017 roku dziewięć rosyjskich bombowców symulowały ataki na cele NATO w północnej Norwegii – podaje portal Barents Observer powołuąc się na wypowiedzi dyrektora norweskich służb wywiadowczych generała Mortena Haga Lunde.

czytaj więcej

Historyczne oświadczenia Dugina i Strełkowa: To są czarne czasy. Putin jest niebezpieczny dla Rosji i świata (WIDEO)

Rosja znalazła się na skraju przepaści. W kraju dochodzi do skrajnego niezadowolenia z działań putinowskich władz. „Krym nasz!”, „zwycięstwa” w Syrii i machanie pałką nuklearną nie inspirują nawet najbardziej znanych zwolenników „ruskiego mira”. Nacjonaliści w gniewie. Jak okazało się już nienawidzą państwo putinowskie.

czytaj więcej

Rosja podkopuje Bałkany. NATO straciło czujność w regionie

W regionie bałkańskim NATO może mieć problemy związane z Rosją – powiedział Curtis Scaparrotti, dowódca sił NATO w Europie. Rosja próbuje wpłynąć na bałkański region Europy – oświadczył dowódca Sojuszu Północnoatlantyckiego w Europie Curtis Scaparrotti podczas przesłuchań Senackiej Komisji USA ds. Uzbrojenia – informuje Radio Free Europe.

czytaj więcej

Pentagon ostro odpowiedział na groźby Putina: Jesteśmy w stanie zniszczyć Rosję!

Przywódcy amerykańskiego ministerstwa obrony apelowali do Rosji z krótkim, ale mocnym ostrzeżeniem, zauważając, że Waszyngton wciąż jest w stanie odpowiedzieć, niezależnie od tego, jaką broń nuklearną posiada Moskwa. „Amerykańskie okręty podwodne są w stanie zniszczyć Rosję, jeśli Stany Zjednoczone podejmą taką decyzję”.

czytaj więcej
Loading