Kategoria: Bliski Wschód

Rosja nadal zabija! Masakra we Wschodniej Gucie wciąż trwa!

W kolejnym ataku na kontrolowane przez wrogów reżimu Baszara al-Asada terytoria w pobliżu Damaszku zginęło co najmniej 46 cywilów – informuje portal Kresy24.pl powołując się na The Washington Post. Rosyjskie i rządowe syryjskie samoloty zbombardowały miejscowość Kafr Batna w rejonie Wschodniej Guty, na wschodnich przedmieściach Damaszku – stolicy Syrii.

czytaj więcej

Psy wojny z Rosji. Media opublikowały zdjęcia siedziby „grupy Wagnera”

Według zespółu wolontariuszy InformNapalm, prywatna agencja wojskowa Wagnera (zarejestrowana w Argentynie) jest zamkniętą strukturą wojskowego typu, jej obóz treningowy mieści się w Molkino, Kraj Krasnodarski, na poligonie 10. brygady specjalnego przeznaczenia Głównego Zarządu Wywiadowczego Sztabu Generalnego Federacji Rosyjskiej.

czytaj więcej

Stany Zjednoczone rozważają możliwość ataku na oddziały i sojuszników Asada

Cios będzie odpowiedzią na użycie broni chemicznej przez siły rządowe na wschodnich przedmieściach Damaszku. W administracji prezydenta USA Donalda Trumpa dyskutowano o możliwości wymierzenia nowego ciosu wobec sojuszniczych sił reżimu Baszszara al-Asada w Syrii w odpowiedzi na użycie broni chemicznej w pobliżu Damaszku.

czytaj więcej

Spójrzcie na ruiny Syrii, oto co czeka Europę, jeśli nie potrafimy spacyfikować Rosji

Rosja testuje nową broń w Syrii. Przygotowuje się do wojny z NATO. Wojna w Syrii nie jest odległym konfliktem lokalnym, który ma jedynie pośredni związek z krajami Europy. Dla Putina wojna w Syrii jest także ogromnym polem doświadczalnym, na którym testowane są nowe rodzaje broni, a także taktyka i strategia prowadzenia nowoczesnych operacji bojowych.

czytaj więcej
Loading